Младите од ВМРО-ДПМНЕ во Тетово одржаа мал турнир во кошарка

Поврзани вести

Денеска младите Тетовчани од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ одржаа дневен спортски настан во Ајдучко маало, во Тетово. На настанот беа присутни и кандидатот за градоначалник за општина Тетово од ВМРО-ДПМНЕ, Горан Манојловски и носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за општина Тетово, Александар Велјановски.

Со музика, спорт и дружење Тетовчани заокружија уште една недела на активности во предизборната кампања за претстојните локални избори.

 

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top