Монако го задржа максималниот ефект и по третото кола во Лига 1

Поврзани вести

Екипата на Монако ја оствари третата победа на истото толку натпревари во Француското фудбалско првенство и со максимални девет бода остана на врвот на табелата.

Новата победа на шампионатот на Франција синоќа на гостувањето кај Мец му ја донесе Радамел Фалкао со голот постигнат во 78.минута.

Другите средби од оваа рунда се играат викендов:
Олимпик Лион – Бордо,
Монпелје – Стразбур,
Ница – Генгамп,
Рен – Дижон,
Сент Етиен – Амиен,
Tроа – Нант (денеска),
Лил – Каен,
Олимпик Марсеј – Анже и
ПСЖ – Тулуз (утре).

Табела: Монако 9 бода, Лион 6, ПСЖ 6, Марсеј 6, Сент Етиен 6,…

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top