Нелоски: Не запираме со вложувањата во младите

Поврзани вести

Не само во образованието, не запреа вложувањата во младите. Тука е и бесплатниот превоз со воз за млади до 27 години, мерка која во изминатите 2 и пол години над 80 000 млади лица ја искористиле, а со бесплатниот градски превоз студентите заштедиле 12.000 денари на годишно ниво.

-Продолжуваме понатаму и не запираме со вложувањата во младите, вели Владимир Нелоски, претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ кој беше гостин на Телевизија Нова.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top