Никола стана од инвалидска количка на свадбата на сестра си (видео)

Поврзани вести

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а потоа дознал дека мора да биде во инвалидска количка.

Сепак, младиот Никола од Босна не се откажал од своите соништа да застане повторно на нозе, па на свадбата на сестра си успеа да одигра танц со неа, по што сите останаа во шок и солзи.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top