Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Поврзани вести

Сообраќајот на магистралниот пат Удово – Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода.

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е зголемен, а на граничните премини не се забележани подолги задржувања за влез и излез од државата.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top