Нова феноменална преработка на маестро Белески (АУДИО)

Поврзани вести

Нова феноменална преработка на „Отракано“ направи македонскиот музичар и продуцент, Васко Белески.

Како што можат си самите обожаватели, оваа преработка е многу подобра и од оргиналната верзија која ја изведе Игор Димовски.

Имаку, Белески е автор на многу дела кои претставуваат еден совршен спој на модерното и минатото и претставуваат вистиско ремек дело кое што ке се негува и во иднина.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top