Облачно и свежо со северен ветер

Поврзани вести

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а дневните од 19 до 26 степени. УВ индексот ќе биде 6.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Во утринските часови ќе има услови за слаб дожд, а температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Синоптичарите од вторник најавуваат стабилзирање на времето со пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на места ќе го надмине 35-тиот степен. УВ индексот повторно ќе има многу висока вредност 9.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top