Одбојкарките на СВСК нови шампионки на Македонија

Поврзани вести

Екипата на Сити Волеј Славков Куманово (СВСК) ја искористи првата „меч топка“ и го освои шампионскиот трофеј во женскиот одбојкарски шампионат на Македонија.

СВСК синоќа победи со 3:2 и со вкупни 3-1 во мечеви го доби финалето против Јанта Волеј кој беше бранител на трофејот.

Претходно СВСК триумфира и во Купот на Македонија.

ја совлада екипата на Јанта Волеј со 3:1 во сетови.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top