Одиграни првите натпревари од второто квалификациско коло за ЛШ

Поврзани вести

Четири натпревари од второто квалификациско за фудбалската Лига на шампиони се одиграа вчеравечер, а веќе голем исчекор кон следната рунда направија претставникот на Азербејџан, Карабаг и австрискот првак Салцбург.

Резултати:
Карабаг – Самтредиа 5:0,
Хибернианс – Салцбург 0:3,
Партизан – Будуќност 2:0 и
Ријека – – ТНС 2:0.

За денес се предвидени 12 дуели меѓу кои и гостувањето на македонскиот шампион Вардар кај Малме во Шведска.

Реваншите се на 18 и 19 јули.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top