Официјално: Нико Ковач нов тренер на Баерн Минхен

Поврзани вести

Хрватот и неговиот брат ќе го напуштат Ајнтрахт Фракнкфурт за да го превземат кормилото на шампионот на Бундес Лигата на крајот од сезонава.

Од Баерн Минхен официјално потврдија дека Нико Ковач ќе го замени Јуп Хејнкес на тренерската позиција од следната сезона. Детали од договорот објави и спортскиот директор на Баерн, Хасан Салихамиџиќ.

– Се договоривме на тригодишен договор во четвртокот. Ние сме убедени дека он е вистинскиот тренер за иднината на Баерн. – изјави Салихамиџиќ.

 

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top