Окупаторите продолжуваат со насилство: Талат Џафери и СДСМ повторно ја повикаа полицијата на Заев и Спасовски во Собранието, тотално се игнорираат обврските од Деловникот

Поврзани вести

Нелегитимниот Талат Џафери заедно со СДСМ продолжуваат со секојдневното насилство во Собранието врз пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

Џафери надвор од сите правила и сите членови на Деловникот на Собранието одби да даде пауза на легитимно барање на координаторот на пратеничката група, Зоран Илиоски.

Џафери по петти пат ја викна полицијата со наредба да дејствува врз пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

Присуството на полицијата на Зоран Заев, Оливер Спасовски и Талат Џафери во Собранието стана редовна пракса на ненародната влада.

На тој начин, Џафери станува најнасилнот спикер во историјата на Собранието на Република Македонија во последните 72 години.

Ненародната власт што дојде без поддршка на народот продолжува со своето недемократско и антимакедонско дејствување.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top