Пандев: Сакам да им се заблагодарам на тренерот и на управата

Поврзани вести

Македонскиот репрезентативен капитен, Горан Пандев, пред една седмица го продолжи договорот со тимот на Џенова на уште една година.

-Сакам да им се заблагодарам на тренерот и на управата. Се надевам дека ќе одиграме одлична сезона како што игравме на почетокот на минатата сезона. Но, подоцна застанавме. Оваа година ќе се забавуваме и ќе доживееме многу сатисфакции, изјави Пандев.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top