Петок, 27 јануари, неработен за припадниците на српската заедница

Поврзани вести

Свети Сава, 27 јануари (петок) е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Оттаму на  граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија им го честитаат празникот Свети Сава.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top