Почина легендарниот рок музичар Том Пети

Поврзани вести

 

Легендарниот рок музичар Том Пети го напушти овоземниот живот синоќа во болница во Лос Анџелес на своја 66 годишна возраст во Калифорнија, објавија светските агенции.

Имено музичарот добил срцев удар во својот дом во Мајами, после што во бесознание бил пренесен во болница во Лас Вегас.

Пети е познат по хитовите : “Фри Фолинг” (Freee Falling) и Американ Грл (American Grl), неговата кариера е поврзана со рок групата “Хартбрејкерс”(Hearthbreakers) и со груптата “Травелинг Вилберис” (The traveling Wilbours).

 

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top