Потресна порака од мајка: Тепајте ме, деца мои! Крива сум што сум жива

Поврзани вести

Фотографијата од претепаната баба од Босна и Херцеговина кружи на социјалните мрежи и го шокираше целиот регион.

Старицата била претепана наводно поради тоа што загубила детска играчка. Случајот во полицијата го пријавил другиот син на ова баба.

Во претепувањето на старицата биле вклучени нејзиниот син, неговата сопруга и нејзините две сестри. Наводно сопругата се започнала, со кавга и навреди на сметка на мајката на својот маж. Така старата жена на крајот го извлекла подебелиот крај само затоа што е жива.

„Зошто нашата старост и нашиот живот ви се тешки на вас, деца, кога не знаете ни дека постоиме. Нема уште долго да траам и вие ќе дојдете на мој степен кога тогаш и вас ќе ве боли тоа што никој нема да ве сака. Плачам од душата, но солзи немам. Но и натаму ве сака вашата мајка, тепајте ме, зошто сум виновна што сум жива, но јас сакам да ве гледам и да сум тука со вас“:

Фотографиите од претепаната жена ги трогна луѓето низ целиот Балкан и тие го осудија чинот зошто тоа во никој случај не е начин за постапување кон родители и постари лица.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top