Повреден старец во Тетово поради нерасчистени имотно правни односи

Поврзани вести

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во подрумска просторија од неговата куќа на ул.„Железничка“ бил нападнат од тројца негови роднини поради нерасчистени имотно правни односи.

МВР соопшти дека роднините на М.Ј. со кои ја делел куќата физички го нападнале, удирајќи го со раце и нозе во пределот на главата и телото, а едно од лицата со тврд предмет го удрил во пределот на телото, по што тој паднал во бесознание.

СВР-Тетово презема мерки за целосно расчистување на настанот.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top