Пожар во највисоката станбена зграда во Дубаи

Поврзани вести

Голем пожар избувна набрзо по полноќ во една од највисоките станбени згради на светот, што се наоѓа во Дубаи, јави Еј-Би-Си Њуз.

Противпожарните екипи се на терен, а засега нема податоци за загинати или повредени.

Облакодерот има 86 ката и е висок повеќе од 300 метри.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top