Пожар во воена зона во провинцијата Килис, на турско-сириската граница

Поврзани вести

Во воена зона во турската јужна провинција Килис, што се граничи со Сирија, утринава изби голем пожар, а помали експлозии можеа да се слушнат од складиштата со муниција, што таму се наоѓаат, пренесоа утринава турските медиуми.

Сообраќајот во оваа област беше запрен додека пожарникарите го гасеа огнот, пренесоа британските медиуми.

Засега нема податоци за евентуална штета и причините за пожарот.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top