Познат идентитетот на загинатиот во страшната сообраќајка која се случи вечерва

Поврзани вести

Страотна сообраќајка околу 17 часот јсе случила на патниот правец Кочани – Штип, објави порталот sky.mk. Во страшната сообраќајка учествувале два мотоцикли и автомобил, при што загинало едно лице.

Според неофицијални информации на порталот, починатото лице е од Св.Николе на возраст од 39 години.

-Според неофицијални информации починато е лицето В.Ц.(1979) од Св.Николе, објави порталот.

Како што објави порталот, другиот моторџија со повреди е пренесен во Клиничката болница во Штип.

Несреќата се случила во близина на Џонсон Контролс. Повеќе детали засега не се познати.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top