Познати полуфиналните двојки од Лигата на шампионите

Поврзани вести

Во седиштето на УЕФА во Нион денеска беа извлечени полуфиналните двојки од Лигата на шампионите.

Полуфинални двојки во Лигата на шампионите:

Баерн Минхен- Реал Мадрид

Ливерпул- Рома

Првите натпревари ќе се играат на 24 и 25 април, додека пак реваншите се играат една недела подоцна. Финалето се игра на 26-ти мај во Киев.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top