Притвор за пратениците Мукоски и Арнаудов

Поврзани вести

Кривичниот суд им одреди притвор на пратениците Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов, јавува Телма.

Шестемина пратеници се дел од 36-те лица кои Основното јавно обвинителство ги гони за „терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста“, во врска со настаните од 27 април годинава во Собранието на Република Македонија.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top