Ратко Младиќ осуден на казна доживотен затвор

Поврзани вести

Судскиот совет на Хашкиот трибунал денеска го осуди командантот на силите на босанските Срби, генерал Ратко Младиќ на казна доживотен затвор.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top