САД и Панама изборија четвртфинале на Голд купот

Поврзани вести

Селекциите на Панама и домаќинот САД ќе играат во четвртфиналето на КОНКАКАФ Голд купот, откако синоќа во Кливленд, во 3.коло од Б-групата беа подобри од своите ривали.

Американците и покрај двата промашени пенали ја победија Никарагва, додека Панама беше убедлива против Мартиник.

Резултати:
Панама – Мартиник 3:0 и
Никарагва – САД 0:3.

Табела: САД 7 бода, Панама 7, Мартиник 3, Никарагва 0.

Групната фаза на Голд купот ќе биде заокружена ноќеска по полноќ по одигрувањето на 3.коло во Ц-групата.

Двојките се:
Јамајка – Салвадор и
Курасао – Мексико.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top