Соборените “Томахавки” лежат во пустина

Поврзани вести

Поголемиот дел од истреланите проектили од Американско производство на цели во Сирија беа пресретнати од ПВО на сириската Армија, дел ги погодија целите а дел беа пренасочени накај песокта во сириската пустина. На сликата имаме еден сириски војник сликан со дел од паднатите “Томахавки” во сириската пустина.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top