nikola gruevski

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ работи за сите и сака да им помогне на сите

ВМРО-ДПМНЕ работи за сите и сака да им помогне на сите. Затоа, сите да ги концентрираме гласовите сега во поддршка на оваа Програма и добивање на 62 места во Парламентот. ...
gruevski

Груевски: Народот гледа кој што ветил и што исполнил

Гевгелија покажа дека знае да направи разлика и затоа во неделата ја даде поддршката за Ѓорге Иванов за претседател на државата. Убеден сум дека и на 27 април поддршката ...
gruevski-press-500

Груевски: Народот ја препозна разликата, очекуваме двојна победа и 62 пратеника

Во првиот круг на изборите победи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија Ѓорѓе Иванов, со убедлива поддршка од 436.000 гласачи и со разлика со нашиот ...
grujo

Груевски: Во недела две победи за ВМРО-ДПМНЕ

Иако в недела е прв изборен круг се трасира кој ќе биде победник на изборите, се трасираат победите на ВМРО-ДПМНЕ и на Ѓорге Иванов, се одговара на радикалните барања ...
grueski-miting-500

Груевски: Ќе се гради експресен пат од Штип до Радовиш

Со новата програма ветуваме дека во предвидениот рок од три години ќе заврши изградбата на автопатот од Скопје преку Свети Николе до Штип. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
gruevski-za-itar-tass

Премиерот Груевски вечерва гостин во „Јади Бурек“

Вечерва премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе гостува во емисијата „Јади бурек“. Груевски ќе му биде гостин на Јанко Илковски во емисијата на Сител ...
500gruevski-mitingd

Груевски објасни која е разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Слоганот „Има разлика“ значи дека во минатото во времето на СДСМ пензионерите никогаш не се сеќаваат дека им се зголемени пензиите. Со доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ...
500gruevski-mgevgelija

Раководството на СДСМ избега од листите

-Мене ми е жал што СДСМ се уште остана онаква каква што беше, да се бори и против она што е во интерес на граѓаните. Затоа губат на седум избори до сега, затоа ќе загубат ...
gruevski-pendarovski

Груевски: Пендаровски да се произнесе дали е Стевчо или Стево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од митингот на владејачката партија во Гевгелија вечерва го повика претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски ...
500000000nikola

Груевски: Пендаровски да каже како ќе го реши името

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечева од Гевгелија го повика Стево Пендаровски да каже како планира да го реши прашањето за името на Македонија, бидејќи, како ...