ВМРО-ДПМНЕ: МАНУ потврди дека Заев не ги консултирал, ниту пак имаат каква било информација што договорил во Софија

МАНУ потврди дека Заев не ги консултирал, ниту пак имаат каква било информација што договорил на средбата во Софијаж, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението ...

Поведена постапка против организирана криминална група заради продажба на наркотици

По напатствија од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи започна ...

Ременски „промовираше“ мерки кои се на сила веќе 16 години

Пред неколку дена техничката министерка за труд и социјална политика Фросина Ременски одржа прес-конференција на која соопшти дека“најранливите категории нема повеќе ...

Јавен повик за давање државно земјоделско земјиште на плодоуживање

Државата на јавен повик за давање на земјоделско земјиште во државна сопственост на плодоуживање на социјално необезбедени лица ќе понуди вкупно 133 хектари земјиште ...

Нимиц со конкретен предлог за решавање на спорот со името?

Во Њујорк заврши рундата разговори за разликите околу името меѓу пратеникот на ОН Метју Нимиц и претставниците на Македонија и Грција, Зоран Јолевски и Адамантиос Василакис. На ...
Back To Top