Видео: Крвава снимка која ги предомисли конгресмените за интервенцијата во Сирија

Барањето на американскиот претседател Барак Обама Конгресот да одобри воена акција против Сирија се соочува со се поизвесен пораз во Претставничкиот дом на Конгресот. Додека ...
Back To Top