Христијан Мицкоски: За името мора да се одлучува на референдум

Народот мора да го каже конечното мислење дали оваа држава треба да се вика Република Македонија или некако поинаку,  истакна во вечерашната емисија „Во центар“ со ...

Ѓорчев на политичкиот самит на ИРИ во Виена, оствари средба со директорот на ИРИ Европа и директорот на Академијата на Австриската народна партија

-Влатко Ѓорчев на политичкиот самит на ИРИ во Виена, оствари средба со директорот на ИРИ за Европа и директорот на академијата на Австриската народна партија -Меѓународниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски во целото интервју манипулира со неколку случаи кои лажно ги претставува како криминал

Драги Рашковски изнесува очигледни лаги, дезинформации и лесно доказливи манипулации. Дрско лаже дека наводно биле злоупотребени милијарди, а во целото интервју манипулира ...

ВМРО ДПМНЕ: Зоран Заев подолг период наназад тргува со македонските национални интереси за своја лична корист

Зоран Заев подолг период наназад тргува со македонските национални интереси за своја лична корист и заради добивање политичка поддршка за доаѓање на власт на СДС.  Намерата ...

Данев: Предлог Буџетот на СДС го зголемува буџетскиот дефицит за нови 300 милиони евра, кои ќе треба да се покрива со нови енормни задолжувања

Предлог Буџетот на СДС е неразвоен и го зголемува буџетскиот дефицит за нови 300 милиони евра, кои ќе треба да се покрива со нови енормни задолжувања. Тоа ќе значи продлабочување ...

ВМРО ДПМНЕ: Рашковски во целото интервју манипулира со неколку случаи кои лажно ги претставува како криминал

Драги Рашковски изнесува очигледни лаги, дезинформации и лесно доказливи манипулации. Дрско лаже дека наводно биле злоупотребени милијарди, а во целото интервју манипулира ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС преку новиот закон за администрација ќе ја сруши професионалноста и ќе ја партизира администрацијата

-Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ...

Костовски: СДСМ си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од Фени Индустри, Колска и Еурокомпозит

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ, денес одржа прес за јавноста. Тој на почетокот истакна дека, СДСМ си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од фабриките „Фени Индустри“, ...

Зоран Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со измените на законот за администрација

Емилија Александрова од ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес конференција изјави како, Зоран Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира ...

Нацев: Сите граѓани вчера видоа дека не се работи само за неспособност на СДСM туку за обид да се заштити криминалот

Денес во прес конференциската сала на ВМРО-ДПМНЕ, прес за јавноста одржа Александар Нацев. Тој на почетокот посочи дека , потпретседателот на СДСМ и министер за внатрешни ...
Back To Top