Видео: Момент кој го делеше светот од Трета светска војна

Поврзани вести

Американската војска соопшти дека пресретнала два руски бомбардери во меѓународниот воздушен простор над брегот на Алјаска.

Портпаролот на Пентагон и командант на Воената морнарица, Гери Рос изјави синоќа дека два американски авиона од типот Ф-22 во понеделникот на „професионален и безбеден начин“ пресретнале руски бомбардери ТУ-95.

„Фокс њуз“ објави денеска дека руските авиони летале 160 километри од островите Кодијак на Алјаска, а акцијата на пресретнување траела 12 минути. Веднаш потоа авионите заминале кон источниот дел на Русија.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top