ВИДЕО: Параглајдер со македонското знаме кружеше над Владата – поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Поврзани вести

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

Пред почетокот на денешниот марш, можеше да се забележи параглајдер со македонско знаме и симболот на граѓанската иницијатива кој кружеше над Владата.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top