ВИДЕО: Снимкa oд кит кој ужива во играта со делфини

Поврзани вести

На каналот Јутуб се појави снимка од дрон, на која кит си игра со јато делфини крај западниот брег на Австралија.

Видеото го снимил Џејмс Хадсон, а по објавувањето на социјалните мрежи, за кусо време собра речиси еден милион прегледи.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top