Видео: За овој нокаут зборува цел свет

Поврзани вести

Британскиот УФЦ борец, Марк Диакис, стана хит на друштвените мрежи, откако за 30 секунди го нокаутираше Финецот Тему Пакелан.

Диакис (30) уште на стартот на борбата направи неколку одлични потези, а потоа со лево кроше го патосираше финскиот натпреварувач. Овој потег ги воодушеви присутните во О2 Арената во Лондон, а видеото за кусо време го воодушеви светот.

Британецот стигна до 12. победа во исто толку борби, а ова му трет триумф во УФЦ.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top