ВИДЕО: Заслужува ли Ѓорче човек кој ја каменуваше полицијата да биде градоначалник?

Поврзани вести

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Ѓорче Петров, Александар Наумоски никогаш не беше изведен пред лицето на правдата и покрај учеството во насилните протести во кои повредени беа десетици полицајци, а лично тој ја каменуваше македонската полиција.

-Да те има на снимки како фрлаш со бекатон по полицијата и без перде и срам да станеш директор на Шутка воедно и кандидат за градоначалник на Ѓорче Петров каков човек си ти Александар Наумоски . Човек без никаков срам. Треба да се скриеш некаде далеку од очите на јавноста од срам а не да одиш помеѓу луѓето сега како кандидат и да ги убедуваш да гласаат за тебе.
Кое дно си од човек, се вели во дел од коментарите на ѓорчепетровци.

Ѓорчепетровци на 15-ти октомври ќе имаат шанса да останат во одбрана на Ѓорче и да го казнат кандидатот на СДСМ за своите хулигански постапки

 

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top