ВМРО-ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници, Трајановски и официјално за Скопје

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште четворица кандидати за градоначалници на престојните локални избори.

Генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски денеска изјави дека Коце Трајановски ќе биде кандидат за Град Скопје, Тони Трајковски за Гази Баба, доктор Драган Клопчевски за Дебар и Стојанче Лазов за Росоман.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top