Во прекин сообраќајот на патот Дебар – Маврово кај местото Ѓини Гроб

Поврзани вести

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар – Маврово кај местото викано Ѓини Гроб е во прекин во двата правца од 15.40 часот.

Како што соопшти Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот е во прекин поради изведување градежни работи на пат.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top