БУГАРИЈА ЛИКУВА: Северниот ви учесник на Евровизија е бугарски граѓанин

„Македонскиот учесник на „Евровизија“ е бугарски државјанин“ јавуваат медиуми од Бугарија, пренесува Канал 5. Прва се чини, започшна Бугарската Национална … Продолжи со читање БУГАРИЈА ЛИКУВА: Северниот ви учесник на Евровизија е бугарски граѓанин