Се појавија нови детали околу трансферот на напаѓачот Малком од Барселона во Зенит.

Покрај договорените 40 милиони евра, Каталонците ќе добијат 7,5% од следниот трансфер на Бразилецот, информира „Ел Мундо Депортиво“.

Договорот опфаќа и други 5 милиони кои Зенит може да ги плати Барса како бонуси.

Малком потпиша петгодишен договор со тимот од Санкт Петербург. Неговата плата во Русија ќе изнесува 6 милиони евра годишно.