Категорија: Здравје

(ВИДЕО) ДЕБАТА ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС: Сите знаеја дека Ковид 19 е вештачки произведен во Вухан!

Таравари во понеделник ќе ги разреши в. д. економските директори на клиниките

(ВИДЕО) Д-Р ЏОН КЕМПБЕЛ: Повисоко ниво на витамин Д дефинитивно штити од рак на простата и ја намалува смртноста

Прв случај на каснување од змија во Скопје, мажот пренесен на Инфективна

ИН МЕМОРИАМ: Почина примариус Антоноски, еден од основоположниците на современата медицинска биохемија во Македонија

(ВИДЕО) МАЛИОТАКИС ДО ФАУЧИ: Колку заработивте од 710 милиони долари што ги поделија фармацевтските компании во САД за време на КОВИД?

(ВИДЕО) СЕНАТОРОТ Д-Р РАНД ПОЛ: Соработниците на Фаучи приватно зборуваа дека Ковид 19 е вештачки вирус и бришеа мејлови, јавно зборуваа дека тоа е теорија на заговор

ДЗР: Германска болница го тужи Фондот за здравствено осигурување за 433.000 евра

КOМИСИЈА ЗА ЗДРАВСТВО НА ВМРО–ДПМНЕ: Екс директорот Зендељи на гастро зема пола година директорска плата, а нема мандат

ИНСТИТУТ ВО САД: Секој ден умираат по 2.000 деца поради здравствени проблеми предизвикани од загадувањето на воздухот