Категорија: Здравје

КОВИД ЦЕНТРИ: Во изминатите 24 часа примени 22 нови пациенти, се лекуват 279 болни

Нови 10 починати од Ковид 19 во „стабилната“ состојба и 19 отсто позитивни односно 403 лица од 2 118 тестови

ЕУ ПОДДРЖУВА „ПАСОШ“ ЗА ВАКЦИНАТА: Или потврда дека сте се вакцинирале или нема патување

ЕК: Имаме доволно вакцини, не ја разгледуваме кинеската

ЕУ Е „СКАНДАЛОЗНО“ БАВНА: Унгарија ќе набави вакцини против Ковид-19 и од кинеската компанија Синофарм

СТОИЛКОВСКИ: Филипче и Заев мора да одговараат за ширење лажни вести за вакцините

ВАКЦИНИ: Дозите што Заев и Филипче долго ги најавуваа од Грција и Бугарија нема да стигнат, а во февруари се чекаат од „Фајзер“ и од КОВАКС

МАРКОВСКИ: Внимателно со вакцините, посебно кога производството им започнало пред пандемијата, а испитувањата ќе завршат во 2023 година!

МИЦКОСКИ: Вакцини ни требаат сега, а не во декември кога ќе бидат со поминат рок!

Во „стабилна“ и „под контрола“ состојба имаме нови 15 починати од Ковид 19 и 18 отсто заразени или 396 лица од 2192 тестови