Категорија: Свет
Свет 22:52

ГАЗДАТА НА „ПУТИНКА“ СО ХРВАТСКИ ПАСОШ: Рускиот милијардер Анисимов стана граѓанин на ЕУ откако доби државјанство од Хрватска

Свет 21:06

МАКРОН ОМЕКНУВА КОН ПУТИН: Западот треба да разгледа како да одговори на потребите на Русија за тоа дека „НАТО ќе им дојде пред врата“

Свет 20:59

АНАЛИЗА НА ПОРАНЕШНИОТ СОВЕТНИК НА ЦИА, ЏЕЈМС РИКАРДС: Жал ми е, но Русија победува во Украина

МАКРОН СО ПОРАКА ДО ФРАНЦУЗИТЕ: Зимава подгответе се за рестрикции на електрична енергија, трошете помалку струја и не паничете!

Свет 14:17

ВООРУЖУВАЊЕ: САД го претставија новиот стелт нуклеарен бомбардер Б-21

САНКЦИИ: Г7 и Австралија ѝ се придружија на ЕУ во ограничувањето на цената на руската нафта на 60 долари за барел

Свет 14:06

ШВЕДСКА: Стокхолм го екстрадира Махмут Тат во Турција, првиот човек осуден за членство во ПКК, која Анкара ја смета за терористичка

ШЕФОТ НА КАБИНЕТОТ НА ЗЕЛЕНСКИ: Ние секогаш ја постигнуваме целта – руската економија ќе биде уништена со цената на нафтата

РУСИЈА ЗА ОДЛУКАТА НА Г7: Без оглед на флертот со опасен и нелегитимен инструмент, ќе продолжиме да ја продаваме нашата нафта

Свет 13:54

КЛЕВЕРИ: Путин го користи прекинот на огнот за да обучи повеќе војници, да произведе муниција и да ги обнови своите оштетени вооружени сили