Категорија: Свет
Свет 11:43

САМИТ НА ЕУ ВО КИЕВ: Само што почна самитот на Зеленски и Фон дер Лајен сирени за воздушен напад се огласија низ цела Украина

Свет 11:31

ЗЕЛЕНСКИ: Украина заслужи веднаш годинава да почне преговори за членство во ЕУ

Свет 11:27

ФОН ДЕР ЛАЈЕН: За Украина пакет од ЕУ од 450 милиони евра и порака за нашата колективна сила и решителност против руската агресија

Свет 11:04

ВУЧИЌ: Србија е принудена да и воведе санкции на Русија и не може да го спречи приемот на Косово во Советот на Европа и во НАТО

Свет 10:41

ФОН ДЕР ЛАЈЕН НА САМИТ СО ЗЕЛЕНСКИ: Русија ќе ја плати цената, Украина е прва земја во историјата што е кандидатка за ЕУ во војна

Свет 10:16

АВТОБУСКА НЕСРЕЌА ВО СЛОВЕНИЈА: Три лица загинаа, а повеќе патници се повредени во превртен автобус на автопатот кон Марибор   

Свет 09:22

ПЕНТАГОН: Кинески шпионски балон е забележан на голема височина над западниот дел од САД, летал над чувствителни локации

Свет 09:14

БРНС, ДИРЕКТОРОТ НА ЦИА: Следните 6 месеци критични за Украина, Кина потпиша партнерство со Русија и не ја осудува руската инвазија

Свет 09:06

ВООРУЖУВАЊЕ НА УКРАИНА: Германија сака од Катар да купи 15 возила за противвоздушна одбрана за да му ги подари на Киев

Свет 22:05

ВУЧИЌ: Не знам колку долго ќе издржиме да не воведеме санкции кон Русија