Категорија: Свет
Свет 22:02

САМО ОД САД 135 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ПОМОШ: Ден на бојното поле Америка го плаќа со 86 милиони долари

Свет 21:56

СЕ КРИЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД ГОДИНА И ПОЛ: Двајца украински војници спасени од окупираните региони

Свет 21:49

ИСТРАЖУВАЊЕ: Огромен број Американки одат во ссоседните држави за да абортираат

Свет 21:47

ДЕТАЛИ ЗА ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО АНКАРА: Напаѓачите убиле човек и му го украле возилото

Свет 17:23

ЕРДОГАН: Терористите нема да го срушат мирот во Турција

Свет 17:19

Терористички напад во Анкара

Свет 13:40

ЗЕЛЕНСКИ: Украина ќе стане еден од клучните светски производители на оружје, а тоа е потенцијал што веќе се реализира

Свет 12:55

ДЕМОСТАТ: Вучиќ има намера да се сретне со Путин на маргините на форумот „Појас и пат“ што ќе се одржи овој месец во Кина

Свет 12:50

МАЌЕДОНЦИ: Изгледаше како терористички напад, но се испостави дека е воен план на паравоените единици потпомогнати од Србија

Свет 12:45

МЕДВЕДЕВ: Британските инструктори во Украина ќе бидат легитимна цел на руската армија, но не како платеници туку како експерти на НАТО