Категорија: Магазин

УХМР: На повеќе места, особено во западна Македонија, денеска и утре во попладневните часови нестабилно со пороен дожд и грмежи

Астрономски календар: За ранобудните денеска изгрев во 5 часот и 8 минути, а зајдисонце во 19:52 за тие што сакаат да си поспијат во недела

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончев и топол мајски ден со летна температура до 33 степени, натпросечно топло за овој период и во наредните денови

Астрономски календар: На 137-иот ден од оваа година изгрејсонце во 5 часот и 9 минути, а зајдисонце во 19 часот и 51 минути

КОВИД СИ ЗАМИНУВА, ТАНЦОТ СЕ ВРАТИ: Матурантите по две години повторно парадираа на плоштадот Македонија пред Воинот на коњ

Хрватски остров со површина од 5 илјади квардатни метри се продава за 700.000 евра

Таткото на Борис Џонсон доби француско државјанство, неговата мајка била Французинка

КОВИД СИ ОДИ, СЕ ВРАЌА ПАРАДАТА: Македонските матуранти, по две години, повторно парадираат на плоштадот Македонија

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево, со слаб ветер и температура до 29 степени, за викендот ќе бидат уште повисоки и ќе надминат 30 степени

Астрономски календар: Ноќите се пократки, денот подолго трае, денешниов 14 часа и 40 минути