Категорија: Спорт
Спорт 10:55

ГВАРДИОЛА: Тоа е едноставно во фудбалот и треба да се справиш со тоа – ако изгубам, грешам, ако победам, во право сум!

Спорт 11:00

ДИРЕКТОРСКА СМЕНА ВО МИЛАН: Паоло Малдини се повлече од функцијата технички, а Фредерик Масара од спортски директор

Спорт 21:48

ФФМ: Пуштени се во продажба билетите за квалификацискиот натпревар за ЕП против Украина по цена од 300 и 400 денари

Спорт 12:07

АЛЕГРИ: Не преговарам за раскинување на договорот со Јувентус, на располагање сум за клубот, се подготвуваат трансфери за летото

Спорт 12:04

ПСЖ: Повеќе од 1,7 милиони луѓе се откажаа од следењето на клубот на Инстаграм по објавата за заминувањето на Лионел Меси

Спорт 11:22

ФФМ: Од понеделник билети за 300 и 400 денари за натпреварот меѓу Македонија и Украина, што се игра на 16 јуни во Скопје

Спорт 10:33

ФУДБАЛСКИ МУНДИЈАЛ ЗА ЖЕНИ: Продажба на 1,5 милиони влезници за СП во Австралија и Нов Зеланд од 20 јули до 20 август

Спорт 10:58

ЃОКОВИЌ НА РОЛАН ГАРОС: Косово е срцето на Србија, стоп за насилството – напиша српскиот тенисер и рече не се плаши од казна

Спорт 11:27

МЕЃУНАРОДЕН КОЊИЧКИ ТУРНИР: Македонката Љупка Аврамовиќ освои второ место во прескокнување на пречки во Белград

Спорт 11:21

МБАПЕ: Јас сум многу среќен во ПСЖ, уживам, се подобрувам како играч, имам корист и ќе бидам тука и следната година