Категорија: Спорт
Спорт 12:12

РЕКОРДНО ЛОША СЕРИЈА НА АНГЛИЈА: Првпат по 30 години репрезентацијата нема победа во 6 последователни натпревари

Спорт 12:08

МИЛЕР ПО ИЗЕДНАЧУВАЊЕТО СО АНГЛИЈА: Реал Мадрид секогаш ќе ни биде пример за психологијата на германската репрезентација

КОВАЧЕВСКИ ЗА БУГАРСКИТЕ ПРОВОКАЦИИ: Не е точно дека не сме реагирале, ние секогаш сме реагирале кога ни се нарушува угледот

МНР: Го осудуваме говорот на омраза на натпреварот со Бугарија, ќе продолжиме како добри соседи и сојузници во НАТО и ЕУ

БОРИСОВ: Како Бугарин и навивач го осудувам навредувањето на бугарската химна, за жал во РСМ не ги разбираат европските вредности

Спорт 08:30

ПАНДЕВ: Замолчи, симболично му порача најдобриот македонски фудбалер на селекторот Милевски, кој рече дека сме биле на добар пат

Спорт 23:00

ЛИГА НА НАЦИИ: Македонија во Скопје поразена од Бугарија со 0:1

Спорт 13:17

Македонските фудбалери се соочуваат со репрезентацијата на Бугарија вечерва во 20:45

Спорт 20:55

МИЛЕВСКИ ДО НАВИВАЧИТЕ: Бугарите не пречекаа одлично, да им вратиме со иста мерка

Спорт 20:28

Тадиќ одби да ја носи капитенската лента во боите на виножитото на СП 2022