Категорија: Здравје

Д-Р ЛАЗОВ ЗА УКИНУВАЊЕТО НА МЕРКИТЕ: Чин на капитулација и доказ за неспособноста на Владата, Комисијата за заразни болести и Филипче!

КОВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА: Се враќаме во „нормала“ со тројца починати и нови 25 заразени

ВРАЌАЊЕ ВО НОРМАЛА: Од утре кафулиња до 20 часот, а од задутре пензионерите пак бесплатно ќе се возат

ВМРО-ДПМНЕ: Капитулираа здравствениот систем и разумот пред политиката на Филипче, Заев и СДСМ

Филипче: Остануваат ослободени хронично болните и родителите на деца до 10 години

МАКЕДОНИЈА ПО ДВОМЕСЕЧНИОТ КАРАНТИН: Заврши последниот полициски час со над 2.000 заразени, 116 починати и 445 активни случаи

Пет лица се со активна зараза од корона вирус во гостиварско

ПАНОВСКИ: Укинувањето на мерките е признавање на пораз, која медицина е тоа да олабавуваш кога бројот на случаи расте

ЗАЕВ: Коронавирусот е под контрола, мерките се олабавуваат, време е за нова нормалност

ТВ 21: Од утре Владата го укинува полицискиот час