Во текот на изминатото деноноќие во земјава се регистрирани 304 прекршоци за неносење лична заштита на лице, соопшти МВР.

Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.