Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар не се сомнева дека ќе се врати во Барселона за време на летниот трансфер прозорец, објави „РМЦ“.

Според извори, Бразилецот веќе ги известил своите роднини за престојниот трансфер во шпанскиот тим.

Неимар не сака јавно да го критикува раководството на ПСЖ и се надева дека клубовите наскоро ќе преговараат.

Денес стана јасно дека играчите на Барса, вклучувајќи го и Лионел Меси, ја поддржал идејата за враќање на 27-годишниот напаѓач.

Нејмар премина во ПСЖ летото 2017 година од Барселона за 222 милиони евра. Неговиот договор со францускиот шампион е до 30 јуни 2022 година.

Минатата сезона тој постигна 23 и асистираше за 13 гола во 28 натпревари.