Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Келаифи, по победата над Аталанта во четвртфиналето од Лигата на шампионите, изјави дека клубот нема да ги продава Нејмар и Килијан Мбапе.

– Дали ќе го продолжите договорот со Нејмар? Да, се разбира. Тој и Мбапе се играчи што никогаш нема да ги продадеме, истакна Ал-Келаифи.

ПСЖ синоќа за првпат избори полуфинале во Лигата на шампионите.