Приказните за неверство на принцот Вилијам не престануваат со месеци, а во центарот на вниманието е едно лице.
Станува збор за Роуз Хенбери, поранешна пријателка на Кејт Мидлтон, со која е веќе извесно време во кавга.

Големиот скандал ја тресе Кенсингтонската палата!

Војводата од Кембриџ, наводно, имал афера со Роуз за време на третата бременост на Кејт, а за тоа се шпекулира повеќе од една година.

Сепак, британските медиуми одбиваат да пишуваат за аферата од почит кон членовите на кралското семејство.

Роуз Хенбери и нејзиниот 58-годишен сопруг Дејвид, маркиз Чолмондели, се високо позиционирани во општеството и со задоволство гледани на забавите во палатата.

Кога Кејт дозна за прељубата, таа, наводно, сторила сé за на двојката да и го блокира пристапот до социјални настани.

Оваа афера е една од причините за нетрпеливоста помеѓу принцот Вилијам и Хари.

 

View this post on Instagram

 

Anche le Duchesse si arrabbiano: #katemiddleton ha rotto in maniera burrascosa con la sua (ex) migliore amica Rose Hanbury, moglie di David Rocksavage Marchese di Cholmondeley. La coppia di Marchesi era molto unita ai Duchi di Cambridge, loro vicini di casa quando erano ad #anmerhall. Non si sa bene cosa sia successo ma Kate ha detto a William che vuole la coppia fuori dal loro giro di frequentazioni. A nulla sono valsi intentativi del Duca di Cambridge di mettere pace, si sa che quando le donne litigano è meglio non mettersi in mezzo. Si tratterà di gelosia? #katemiddleton #williamwindsor #dukeofcambridge #duchessofcambridge #marquessofcholmondeley #marchionessofcholmondeley #royalfamily #davidrocksavage #rosehanbury #alltheroyalsoftheworld fonte Daily Mail

A post shared by alltheroyalsoftheworld👑 (@alltheroyalsoftheworld) on